به گزارش سایت جمعیت زنان مسلمان نواندیش به نقل از پایگاه خبری تحلیلی نشان آنلاین، فاطمه راکعی در گفت و گو بااین پایگاه  گفت: اینکه در هزاره سوم هم زنان به عرصه های بالای مدیریتی راه پیدا نمی کنند، اتفاق بدی است که متاسفانه در کشور ما همچنان مشاهده می شود و باعث می شود تا جامعه نتواند از نیمی از پتانسیل خود استفاده کند.

نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی افزود: به دولت آقای روحانی که اتفاقا نگاهی منطقی به حضور زنان در عرصه های مختلف دارد، توصیه می کنم که به چند معاون وزیرِ زن اکتفا نکند و در سطوح بالاتر هم آنان را به کار بگیرد. البته ناگفته پیداست که دولتمردان و شخص آقای رییس جمهوری مانع هایی جدی در راستای به کار گیری زنان دارند که امیدوارم این سدها هر چه زودتر از راه برداشته شوند تا شاید از این طریق، زنان این فرصت را داشته باشند تا توانمندی خود را در چرخه مدیرتی کشور به کار بگیرند و تاثیرگذاری مثبتی از خود به نمایش بگذارند.

این فعال سیاسی و فرهنگی اصلاح طلب همچنین اظهار کرد: دنیا، دنیایی است که توجه زیادی به پتانسلی‌های زنان می اندازد و ما هم باید همه سعی و تلاشمان این باشند تا زنان را از حاشیه نشینی خارج کرده و به متن اتفاقات بیاوریم و اجازه بدهیم تا انگیزه و البته اعتماد به نفس خود را در راستای اجرایی شدن برنامه ها به کار بگیرند.

فاطمه راکعی گفت: گروهی تندرو هستند که به همه مسایل نگاهی دور از منطق دارند و با تحلیل و تفسیر غلط از آنچه در دین اسلام آمده، دنبال اینند تا زنان را موجوداتی خنثی ببینند و به همین دلیل به دولت فشارهای زیادی در این خصوص وارد می کنند. آنها شاید بتوانند از ورود بیشتر زنان به دولت جلوگیری کنند، اما این را در نظر داشته باشند که در نهایت این زنان هستند که به حق طبیعی خود خواهند رسید.